بهترین دندانپزشک در تهران

بهترین دندانپزشک در تهران

بهترین دندانپزشک در تهران

بهترین دندانپزشک در تهران وظایف مهمی را برای حفظ سلامت دهان و دندان به عهده دارد. ویزیت‌های دوره‌ای منظم بخش مهمی از فعالیت‌های دندانپزشک میباشد که جدی گرفتن آنها بخش جدایی‌ناپذیر از برنامه مراقبت از دندان‌ها میباشد.

 

بهترین دندانپزشک در تهران

 

بهترین دندانپزشک در تهران بیماران خود را تشویق می‌کند تا با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به روش صحیح و جرم‌گیری دوره‌ای از پوسیدگی دندان‌های خود و ابتلا به بیماری های دیگر لثه و دندان جلوگیری کنند. بهترین دندانپزشک در تهران علاوه بر چک‌آپ‌های کلی انجام درمان‌های پایه‌ای را بر عهده دارد که انجام آنها در هر مطب دندانپزشکی معمولی هم ممکن میباشد.

 

دندانپزشکی یکی از شاخه‌های تخصصی علم پزشکی میباشد که به سلامت و بیماری‌های دهان، دندان، لثه و بخش‌های در این موضوع میپردازد. براساس نتایج برخی پژوهش‌ها ابتلا به بیماری‌های مرتبط با دندان‌ و لثه‌ می‌تواند علائم و نشانه ها شماری از عارضه‌ها باشد. حفظ سلامت دهان برای سلامت عمومی بدن ضروری میباشد و بهترین دندانپزشک در تهران همواره بیماران را تشویق به رعایت بهداشت دهان و دندان می‌کنند و از ایشان می‌خواهند سلامت دندان‌های خود را از دندانپزشگ جویا شوند .

چگونه بهترین دندانپزشک در تهران را انتخاب کنیم؟

 

با وجود این همه دندانپزشک، چگونه متوجه می‌شوید که بهترین دندانپزشک در تهران را انتخاب کرده‌اید؟ برای شروع باید بگوییم که، بهترین دندانپزشک شخصی است که بیشتر بر آنچه باید انجام دهید تمرکز دارد تا اینکه بر آنچه نباید انجام دهید. اگر  می‌خواهید بدانید که دندانپزشک شما خوب است یا نه، باید این فاکتورها را در نظر داشته باشید: بهترین دندانپزشک در تهران با دقت به بیمار گوش می‌دهد، آموزش‌های مور نیاز را به او می‌دهد و به حقوق و وقت او احترام قائل است .

وظایف بهترین دندانپزشک در تهران

پر کردن دندان توسط بهترین دندانپزشک در تهران

 

دندانپزشک برای پر کردن دندان ابتدا دندان‌، زیان،لثه و پوست اطراف دندان را بی‌حس می‌کند. بهترین دندانپزشک در تهران گاهی صفحه کوچک لاستیکی با بدنه فلزی (رابر دم) را دور دندان پوسیده می‌گذارد تا ذرات و مایعات دندان وارد دهان و گلو نشود. سپس بهترین دندانپزشک در تهران پوسیدگی را با دریل مخصوص دندانپزشکی برمی‌دارد و حفره ایجاد شده را با مواد پر خواهد کرد.

 

پر کردن دندان توسط بهترین دندانپزشک در تهران

 

جرم‌گیری دندان توسط بهترین دندانپزشک در تهران

 

بهترین دندانپزشک در تهران برای جرم ‌گیری دندان معمولاً با دستگاه اولتراسونیک اطراف خط لثه جلو و عقب دندان را تمیز می‌کند تا همه پلاک و جرم انباشته شده پاک شود. عموماً این درمان فقط چند دقیقه زمان خواهد برد.

 

جرم‌گیری دندان توسط بهترین دندانپزشک در تهران

 

 کشیدن دندان توسط بهترین دندانپزشک در تهران

برخی اوقات آسیب‌دیدگی دندان آن‌قدر گسترده و شدید است که ترمیم دندان و حفظ آن ممکن نیست. در این وضعیت چاره‌ای جز کشیدن دندان نیست. اگر دندان از لثه بیرون زده باشد و در دهان دیده شود، بهترین دندانپزشک در تهران به راحتی آن را با فورسپس می‌کشد و عمل کشیدن دندان به آسانی انجام میشود.

اما اگر دندان نهفته باشد و بخش خارج شده از لثه آن‌قدر نباشد که بتوان آن را با انبر گرفت، دندانپزشک ابتدا بافت لثه یا استخوان را کنار زده تا بتواند دندان را ببیند و بکشد. در این وضعیت جراحی کشیدن دندان انجام می‌شود و باید برای بستن محل جراحی بخیه زده شود تا زخم به خوبی التیام پیدا کند .

انواع تخصص های بهترین دندانپزشک در تهران

رشته دندانپزشکی دارای چند گرایش میباشد که برای اخذ هر یک از آنها باید دوره تخصصی مربوطه را گذرانده باشد. مهم‌ترین گرایش‌های دندانپزشکی به شرح زیر میباشد :

متخصص درمان ریشه توسط بهترین دندانپزشک در تهران

متخصص درمان ریشه (اندودنتیکس) به درمان بافت‌های داخلی دندان یا پالپ دندان می‌پردازد که عمدتاً از رگ های خونی و عصب تشکیل شده است. متخصص ریشه درمان عصب‌کشی و درمان های دیگر تخصصی ریشه و معاینات مربوط به ساختار داخلی دندان را انجام می‌دهد.

متخصص ارتودنسی به مرتب و ردیف کردن دندان ها و فک می‌پردازد. متخصص ارتودنسی وظیفه سیم‌کشی دندان‌ها و قرار دادن بریس را روی دندان‌ها را بر عهده دارد و اختلال‌های مربوط به بی‌نظمی دندان‌ها را برطرف میکند. به علاوه متخصصین ارتودنسی به بررسی و درمان مشکلات درگیر کننده استخوان و اطراف دهان می‌پردازند که از عارضه های دیگر نشأت می‌گیرد.

متخصص جراحی لثه توسط بهترین دندانپزشک در تهران

 

متخصص جراحی لثه

در این تخصص متخصص به قسمت اطراف دندان‌ها پرداخته می‌شود که شامل لثه و بافت های دیگر میشود . این گروه از متخصصین درمان بیماری‌های لثه و عارضه های دیگر مرتبط با لثه را به عهده بگیرند.

متخصص پروتزهای دندانی

این گرایش مرتبط با دندانپزشکی زیبایی و بهبود ظاهر دندان‌ها میباشد. متخصص پروتزهای دندانی ایمپلنت را جایگزین دندان کشیده شده می‌کند و وظیفه قرار دادن انواع پروتز دندانی در دهان را به عهده دارد .

بهترین دندانپزشک در تهران مربوط به اطفال

دندانپزشک اطفال خوب در زمینه درمان ناراحتی‌های دندانی کودکان تخصص دارد و در صورت درگیر بودن دیگر قسمت ها ،به طور مثال زمان ابتلا به بیماری لثه، با متخصصین دیگر همکاری می‌کند.

مراحل بهترین دندانپزشک در تهران شدن

بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی نظری باید مراحل آموزش بالینی و عملی نیز طی گردد که در اکثر دانشگاه‌ها حداقل دو سال میباشد و پس از آن آزمون اخذ مدرک برگزار خواهد شد . بعد از اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی دوره‌های تخصصی برای دریافت تخصص در یک گرایش خاص ارائه  میشود.

بهترین دندانپزشک در تهران نیز همانند همه ی پزشکان باید در عین هوشمندی، باید مهربان و دلسوز باشد . از آنجایی که دندانپزشکی رفتن برای بسیاری از مردم ممکن است برایشان ترس باشد، بهترین دندانپزشک در تهران باید مراحل درمان را با زبانی ساده به بیماران توضیح دهد و رفتار درستی با ایشان داشته باشد تا آرامش بیشتری پیدا کنند و خاطره ناخوشایندی از دندانپزشکی در ذهنشان شکل نگیرد.

محل فعالیت بهترین دندانپزشک در تهران

دندانپزشکان معمولاً در مطب یا کلینیک دندانپزشکی و در محیط‌ هایی به فعالیت میپردازند که به عنوان یک محیط درمانی تمیز و استریل شده باید باشند، همکاران دندانپزشکان نیز عموماً  متخصصین دندانپزشکی در عناوینی دیگر هستند. آنچه هر روز متفاوت با روز دیگر است، بیمارانی میباشند که به مطب یا کلینیک مراجعه می‌کنند و ویژگی های فردی هر یک تعامل متفاوتی را رقم می‌زند. با توجه به این که همه شهرها و شهرستان‌ها به دندانپزشکی نیاز دارند، بهترین دندانپزشک در تهران به راحتی می‌توانند فعالیت خود را در محدوده‌ای نزدیک به محل اقامت خود شروع نمایند.

انتخاب بهترین دندانپزشک در تهران

 

برای انتخاب بهترین دندانپزشک در تهران  عجله نکنید، ولی در عین حال هرگز درمان اورژانسی را به تعویق نیاندازید. هنگام انتخاب دندانپزشک به نکته‌های زیر دقت کنید تا از درمانی مناسب رو به رو شوید .

شایستگی‌های حرفه‌ای بهترین دندانپزشک در تهران

دندانپزشکی صلاحیت درمان را دارد که یا دندانپزشک جراح یا دندانپزشک عمومی باشد. در نتیجه دندانپزشکان باید حداقل یک دوره پیش آموزشی دو ساله را پیش از دوره چهار ساله دندانپزشکی گذرانده باشد. بهترین دندانپزشک در تهران گاهی در یک گرایش خاص نیز تخصص می‌گیرند که اخذ آن منوط به گذراندن یک دوره آموزشی دو یا چند ساله در دانشکده دندانپزشکی میباشد. پیش از مراجعه به دندانپزشک از تخصص ایشان آگاهی پیدا کنید.

موقعیت جغرافیایی و ساعات کار مطب

بهترین دندانپزشک در تهران ای را انتخاب کنید که به محل کار یا سکونتتان نزدیک باشد.در نتیجه بهتر می‌توانید ویزیت‌ها را برنامه‌ریزی کنید و به موقع برای درمان در کلینیک حضور پیدا کنید. همچنین مطمئن شوید که مطب در روزها و ساعاتی که برای درمان در نظر گرفته‌اید باز میباشد.

هزینه بهترین دندانپزشک در تهران

به یاد داشته باشید که هزینه همه درمان‌ها و متخصصین مثل هم نمیباشد. از دندانپزشک بخواهید که اگر ممکن است فهرستی از تعرفه‌های دندانپزشکی و درمان‌های متداولی همچون پر کردن دندان، روکش یاعصب‌کشی را در اختیارتان قرار دهد. حتی اگر تحت پوشش بیمه باشید، نیز باید قسمتی از هزینه درمان را خودتان بپردازید.

راحتی و آرامش 

یکی از مهم‌ترین نکاتی که زمان انتخاب دکتر دندانپزشک خوب باید در نظر داشته باشید این است که آیا با ایشان راحت هستید یا خیر. آیا می‌توانید علائم را توضیح دهید و پرسش‌های خود را مطرح کنید. آیا بهترین دندانپزشک در تهران به توضیحات‌ شما گوش می‌دهد و نگرانی‌هایتان را درک می‌کند. آیا می‌توانید به راحتی در رابطه با مسکن ها با بهترین دندانپزشک در تهران صحبت کنید، ترس یا اضطراب خود را شرح دهید یا درباره درمان سوال کنید؟

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =