جای جوش

جای جوش

جای جوش

جای جوش اسکاری است که باعث ناراحتی و عذاب مردم می شود و به دنبال راه حل های برای از بین بردن آن ها هستند.همه افراد مخصوصا خانم ها نسبت به پوست خود حساس هستند و از انواع روش های زیبایی پوست استفاده می کنند تا جای جوش را در صورت خود از بین ببرند و پوستی صاف و شفاف داشته باشند.چرا که پوست خوب تاثیر زیادی را در زیبایی دارد .

 

 

 

جای جوش

 

 

 

جوش غرور جوانی:

آکنه یا جوش،که از دوران نوجوانانی شروع می شود و تا پایان دوره ی نوجوانی و تعادل هورمون ها ادامه پیدا می کند.در برخی افراد ممکن است جای جوش از بین نرود و تا مدت ها روی پوست باقی بماند .جوش های غرور جوانی بر ای خیلی از افراد مشکلاتی از نظر ظاهری ایجاد می کند و نوجوانان را درگیر خود می کند . در دوران نوجوانی به علت تغییرات هورمونی بروز جوش ها و آکنه بسیار رایج میباشد. در این دوران باید مراقب این نوع جوش ها بود.البته پس از برطرف شدن جوش،جای جوش است که مسئله ساز می شود .

 

 درمان جای جوش:

برای درمان و از بین بردن جای جوش امروزه روش های زیادی وجود دارد .در ادامه به چند روش درمان جای جوش می پردازیم .

 

 

 

 

Acne scars

 

 

 

 

رفع جای جوش با ویتامین :

برای از بین بردن جای جوش بهتر است به پوست خود آب کافی برسانید کافی و ویتامین های مورد نیازپوست را تامین نماییم. برای  بازسازی سلول های پوست،  بهتر است از ویتامین Eاستفاده نمائید.شما می توانید پماد ویتامین E  را از بازار تهیه نمائید این ویتامین جای جوش های سطحی را کم رنگ تر خواهند کرد.

البته ویتامین  E همراه با ماسک خاک رس برای جای  جوشهایی  که پر رنگ شده است، عالی عمل میکند. این ماسک باعث صاف شدن و زیبایی پوست شده و جای جوش ها را کمرنگ خواهد کرد و پوست صورت را شفاف  می کند. این ماسک  همراه با ویتامین E دو تا سه مرتبه در هفته، باید استفاده شود و به نوعی ماسک خاک رس  مکمل این نوع پماد می باشد.

 

رفع جای جوش با پیلینگ:

پیلینگ یکی از روش های مهم و اصلی برای درمان  جای جوش می باشد در این نوع درمان، که توسط متخصصان صورت می گیرد سلول های مرده پوست  را از بین برده و باعث می شود  پوست طراوت و شادابی خود را  دوباره به دست آورد. پیلینگ حتما باید توسط متخصصان زیبایی تجویز و مصرف شود.

 

 

 

رفع جای جوش با پیلینگ

 

 

 

درم ابریشن نیز  توسط  متخصصان زیبایی قابل انجام است و برای اینکار پزشک از بیهوشی موضعی  استفاده  می کند .زیرا در این عمل، برای اینکه غشای میانی پوست به صورت کامل بازسازی شود، لایه فوقانی آن برداشته خواهد شد. این روش برای درمان جای جوش، مؤثر و قطعی می باشد .درم ابریش از طریق لیزر و به کمک یک برس مخصوص انجام خواهد شد.

رفع جای جوش با لیزر

برای از بین بردن جای جوش لیزر روش بسیار خوبی می باشد. لیزر توسط دکتر لیزر پوست  انجام می شود .مدت زمان هر عمل لیزر پوست، حدودا 15 دقیقه زمان می برد.اثرات جوش و لک‌های ایجاد شده روی پوست بسیار آزار دهنده است .

البته  درمان‌های خانگی نیز برای از بین بردن جای جوش وجود دارد که به آسانی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد همچنین باید به این نکته نیز دقت کرد که لک‌های سیاه و قرمز به جا مانده از جوش‌ها باید خیلی زود رفع شود درغیر اینصورت ، کهنه و عمیق شده و درمان آن‌هاهزینه بر و سخت خواهد شد.

رفع جای جوش با لیزر

 

 

رفع جای جوش با آب لیمو:

یکی از راه های خانگی برای درمان و نگهداری پوست، آب‌ لیمو می باشد . آب لیمو باعث می شود رنگ پوست روشن شود و همین تغییر رنگ در رفع نمودن جای جوش  بسیار مفید و کارآمد می باشد. آلفاهیدروکسی اسید موجود در آبلیمو همان ماده‌ای می باشد که در اکثر کرم‌ها برطرف کننده برای اسکار ناشی از آکنه به کار برده می شود.

برای این کار شما نصف آب  یک عدد لیموی تازه را در یک ظرف کوچک ریخته  و در صورت داشتن پوست حساس آن را با کمی آب رقیق نمائید و بعد با یک توپ پنبه‌ای، آب‌لیمو را روی جای جوش‌ بمالید. این کار را روزی 2 مرتبه  انجام داده و مطمئن باشید که نتیجه  آن را خواهید دید.

 

 

 

Acne scars

 

 

 

عسل:

یکی دیگر از راه های خانگی درمان جای جوش ،درمان با عسل می باشد .عسل  باعث می شود پوست شما ضدعفونی شود و همچنین عسل روشن کننده پوست است که جای جوش را از بین می برد و زیبایی پوست را با خود به همراه دارد.برای این کار مقداری عسل را روی جای جوش‌ و خود جوش‌ها بمالید و پس از 20 دقیقه بشورید. عسل همچنین لک‌های قهوه‌ای و سیاهی روی پوست را نیز از بین می برد.

 

درمان جای جوش با سیب زمینی:

یک روش خانگی برای رفع جای جوش  سیب زمینی می باشد. سیب‌زمینی  یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن جای جوش، است و در عرض یک یا دو هفته تیرگی‌ها و جای جوش را تا حد زیادی کم می کند و از بین می‌برد.

برای این کار یک سیب‌زمینی کوچک را به ورقه‌های نازک برش داده و برای مدت 15 دقیقه ورقه‌ها را روی بخش‌های لک‌دار پوست قرار دهید. سپس با آب سرد صورت را بشورید.همچنین ترکیب سیب‌زمینی رنده شده و عسل هم یک ماسک صورت عالی برای روشن کردن پوست و از بین بردن جای اسکار می باشد.

 

درمان جای جوش با سیب زمینی

 

 

خیار:

روش دیگر برای از بین بردن جای جوش استفاده از خیار می باشد .خیار میوه‌ای که دارای پتاسیم و ویتامین A میباشد واین مواد برای  شادابی و  روشن ساختن رنگ پوست و از بین بردن جای جوش بسیار موثر می باشد.

 

یک عدد خیار را رنده کرده و آب آن را بگیرید .خیار رنده شده را  بر روی پوست صورت خود بگذارید و پس از 10 دقیقه صورت خود را بشورید. شما بهتر است . آب خارج شده از آن را دور نیاندازید و به کل پوست صورت بمالید و بگذارید تا صبح روی پوست شما باشد. این درمان  به رفع جای جوش و شادابی و هیدراته شدن پوست بسیار کمک می‌کند و برای از بین بردن چین و چروک پوست نیز بسیار مناسب است .

آلوئه ورا:

و آخرین روش خانگی استفاده از آلوئه ورا می باشد .آلوئه ورا برای از بین بردن لکه های پوست ،جای جوش، آکنه و جوش صورت  موثر می باشد و خیلی سریع این مشکلات را رفع می کند.یک برگ آلوئه‌ورا تهیه کنید و با چاقو قسمتی از آن  را برش داده و با یک قاشق ژل داخل آن را خارج کنید. این ژل را روی نقاط تیره و جوش‌ها مالیده و اجازه دهید 20 دقیقه روی آن  بماند.تا چند هفته این ماسک روزانه دو بار روی صورت خود بگذارید.

 

 

 

Acne scars

 

 

 

برش های گوجه فرنگی برای کم رنگ شدن جای جوش:

تکه های گوجه فرنگی ،باعث کم رنگ شدن جای جوش میشود. دلیل آن ناشی از ویتامین A و کاروتن ها در گوجه فرنگی است، که نه تنها رنگ قرمز دارند، بلکه ترکیبی از آنتیاکسیدانی هستند که می توانند بافت های آسیب دیده را بهبود بخشیده و رشد سلول های سالم را ترویج دهند.

روغن درخت چای

روغن درخت چای، یکی از محبوب ترین داروها برای درمان مشکلات جوش است این روغن رقیق شده، را روی جوش اعمال کنید.

 

 

 

Acne scars

 

 

 

 

تاثیر فوق العاده سفیده تخم مرغ بر درمان جای جوش:

سفیده تخم مرغ، به راحتی در درمان جای جوش موثر است با استفاده از یک پنبه ،سفیده تخم مرغ را برای مدت یک شب روی جای جوش قرار دهید، تا بهترین اثر را داشته باشد تخم مرغ ،حاوی مقدار زیادی پروتئین هستند و با استفاده مستقیم از آن، شما می توانید روند بهبود را سرعت دهید. پروتئین، بافت های سلولی و عضله ای است، بنابراین وقتی به طور مستقیم استفاده شود. بهترین و سریع ترین تاثیر را خواهد داشت.

ماسک شنبلیله برای درمان جای جوش:

برای درمان جای جوش و اسکار پوست صورت خمیری از پودر دانه های رسیده شنبلیله و آب تهیه کنید و مانند ماسک بر روی صورتتان قرار دهید. تا حد ممکن که می توانید تحمل کنید اجازه دهید این خمیر روی پوستتان باقی بماند.
Acne scars

پاک کردن جای جوش با سرکه سیب:

این یک تونر خوب است، که به پاک کردن زخم و جای جوش کمک میکند سرکه، یک مایع قوی است که جریان خون را شدت میبخشد، و در نتیجه سرعت بهبود و بازسازی سلول ها را افزایش می دهد.

پوست لیمو و عسل از بهترین روش های درمان جای جوش:

استفاده از ماسک پوست لیمو ترش به همراه عسل روزانه 10 دقیقه بر روی پوست در درمان جای جوش فوق العاده است.

 

 

مصرف کردن روغن زیتون:

شما باید از روغن زیتون برای پخت و پز استفاده کنید، زیرا نه تنها اشتها آور است، بلکه می تواند جای جوش را نیز کم رنگ تر کند روغن زیتون را کمی بر روی پوست ماساژ دهید، پوست را صاف و جای جوش را کاهش می دهد. روغن زیتون، دارای آنتی اکسیدان های طبیعی است، به همین دلیل است که در سراسر جهان برای بسیاری از مزایای بهداشتی استفاده می شود و یکی از بهترین گزینه های درمان خانگی ،برای رفع جای جوش است.
Acne scars

آب بهترین روش برای درمان جوش:

آب ،احتمالا بهترین روش برای درمان جای جوش است شما باید مقدار زیادی آب بنوشید، زیرا در تخلیه سموم بدن و احیاء آن کمک می کند.آب ،همچنین در از بین بردن سلول های مرده پوست و کمک به تشکیل پوست سالم کمک می کند. مصرف آب آشامیدنی صبحگاهی، به طور خاص به سم زدایی کمک می کند.

 

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 13 =