وظایف جراح و دندانپزشک زیبایی

جراح و دندانپزشک زیبایی

جراح و دندانپزشک زیبایی

جراح و دندانپزشک زیبایی ماهر و کاردان علاوه بر داشتن دانش زیاد و کافی در خصوص دندانپزشکی باید مهارت های دیگری هم داشته باشد. در واقع یک جراح و دندانپزشک زیبایی باید قادر به برقراری هماهنگی خوبی بین چشمان و دستانش باشد .

 

جراح و دندانپزشک زیبایی

 

ولی صرفا ایجاد هماهنگی فیزیکی کافی نیست ، بلکه جراح و دندانپزشک زیبایی باید دارای آرامش و صبر زیادی باشد تا بیمار با او احساس راحتی داشته باشد . لذا جراح و دندانپزشک زیبایی شدن کار سختی است و نیازمند مطالعه و کسب مهارت های زیادی است .

یکی از بدترین دردهای دنیا، همیشه دندون درد میباشد و پیدا کردن یه جراح و دندانپزشک زیبایی خوب کار مشکلی است و همچنین پیدا کردن بهترین دندانپزشک ها کار سختی است  که علاوه بر تخصص و تجربه، از تجهیزات و ابزار خوب هم استفاده نماید ، بهداشت محیط و لوازم رو درنظر داشته باشند، با بیمه های درمانی قرارداد داشته باشند و از مواد مصرفی درجه یک استفاده نمایند .

دندانپزشک و دندانپزشکی

دندانپزشکی شاخه ای از علم پزشکی میباشد که به سلامت دهان و دندان می پردازد. دندانپزشک، پزشکی میباشد که در خصوص پیشگیری، بررسی علائم و درمان بیماری های دهان و دندان تخصص کافی را دارد.گاهی اوقات دندانپزشک بسته به سطح کاری، یک یا چند دستیار دارد.

ویژگی های شغلی جراح و دندانپزشک زیبایی

جراح و دندانپزشک زیبایی باید تمرکز بالا برای مدت طولانی، هماهنگی خوب بین دستها و چشم ها و مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشد. او باید صبر و حوصله و قدرت بدنی زیادی داشته باشد، گاهی لازم است چند ساعت مداوم روی یک بیمار کار کند.

جراح و دندانپزشک زیبایی باید بتواند به بیماران خود ،به خصوص آنهایی که از دندانپزشکی میترسند و همچنین کودکان، آرامش داده و اعتماد و اطمینان آنها را به خود جلب کند.

کنترل درد یکی از مسائل مهم است که جراح و دندانپزشک زیبایی باید بتواند با کمک روش های موجود و مهارت خود درد بیمار را کم کند. در صورت لزوم قبل از شروع کار با صبر و لحنی دوستانه، اطلاعات لازم را به بیماران ارائه بدهد .

ساعت و محل کار جراح و دندانپزشک زیبایی

ساعات کاری دندانپزشک بسته به محل کارش متفاوت میباشد. اگر در جایی استخدام شود، باید به صورت تمام وقت و گاهی شیفتی در شبها یا تعطیلات کار خود را انجام دهد . ولی اگر مطب شخصی داشته و به طور مستقل کار کند، تعیین ساعات کاری برعهده خودش میباشد.

محل کار جراح و دندانپزشک زیبایی در مطب ها، کلینیک ها و بیمارستان ها می باشد. همه ی  وسایل دندانپزشکی باید همیشه کاملا بهداشتی و استریل شده باشند چون در غیر اینصورت می توانند موجب ایجاد انواع بیماری ها شود .
 

وظایف جراح و دندانپزشک زیبایی

وظایف جراح و دندانپزشک زیبایی

  • ویزیت اولیه و دادن مشاوره های مورد نیاز به بیماران
  • دادن آرامش به بیماران پیش از شروع کار به خصوص در رابطه با  کودکان و افرادی که می ترسند.
  • استفاده از راه های مناسب برای کنترل و کاهش درد بیمار
  • عکس برداری در صورت نیاز
  • درمان‌های دندانپزشکی مانند جرم‌گیری، پر کردن، کشیدن و گذاشتن دندان‌های مصنوعی و روکش و بریج کردن (پل گذاشتن) و …

شغل دندانپزشکی مناسب شماست، اگر …

اگر  به بهداشت دهان و دندان علاقمندهستید و در زمینه علمی توامندید (البته به اندازه ای که در کنکور تجربی بتوانید رتبه های تک رقمی، دو رقمی و یا حداکثر سه رقمی به دست بیاورید ) دندانپزشکی برای شما شغل ایده آلی میباشد.

دندان پزشک عمومی :

دندان پزشک عمومی در درجه ی اول متخصص امور مرتبط با سلامت داخلی دهان و دندان میباشد. اگرچه ایشان نیز در دانشگاه واحد درسی ارتودنسی که مورد استقبال ترین عمل جهت زیبایی دندان ها به حساب می آیند را می خوانند ، ولی ترجیح مراجعه کنندگان این است که زیبایی دندان هایشان را به جراح و دندانپزشک زیبایی بسپارند تا دندانپزشک عمومی!

جراح و دندانپزشک زیبایی :
دندانپزشکی زیبایی، به نوعی تلفیق هنر و علم است  به این صورت که شخص متخصص ، با بهره گیری از دانش و تعلیمات آکادمیک خود و هنر و خلاقیتی که چاشنی مهارت خود می کند، در نهایت می تواند لبخندی زیبا و ماندگار را به وجود آورد.

فعالیت جراح و دندانپزشک زیبایی ، بیشتر به حوزه ی ظاهر دندان ها مربوط میشود  که در ادامه .

ارتودنسی :
ارتودنسی که خود در دو نوع متحرک و ثابت تعریف شده و وجود دارد ، به معنای اصلاح وضعیت قرارگیری دندان ها در فک می باشد.
در ارتودنسی متحرک ، پلاکی به قالب فک بالا و پایین فرد ساخته می شود که قابلیت خارج کردن از دهان در زمان غذا خوردن یا خواب و .. را دارد که البته برای سنین بالای حدودا 12_13 سال ، به علت ثابت شدن وضعیت و شرایط فک و پایین آمدن خاصیت انعطاف پذیری ، جواب نمی دهد و باید به ارتودنسی ثابت رجوع نماید .
بلیچینگ :

بلیچینگ به معنی سفید کردن دندان ها توسط مواد مخصوص دندان پزشکی برای آفرینش لبخندی هالیوودی می باشد.

لامینیت :

در این روش ، سایز دندان ها را متناسب با دهان و دندان یکسان سازی می کنند و به یک اندازه ی مطلوب می رسانند.

ایمپلنت :
ایمپلنت ، راه درمانی مناسب برای دندان هایی میباشد که به هر دلیلی دیگر کاملا از دست رفته اند.
نحوه انتخاب جراح و دندانپزشک زیبایی
نحوه انتخاب جراح و دندانپزشک زیبایی
با توجه به فعالیت گسترده در شاخه دندانپزشکی زیبایی، انتخاب یک جراح و دندانپزشک زیبایی ماهر و متخصص ، کمی دشوار است. بیماران باید با توجه به مجموعه ای دستور العمل، دندانپزشک زیبایی خود را انتخاب نمایند . از جمله:
  •  پیش از انجام هرنوع درمان زیبایی بر روی دندانها صورت بگیرد، باید جراح و دندانپزشک زیبایی به بیماران مشاوره های مورد نیاز را بدهد. ارائه چندین روش درمان برای بیمار و همچنین دادن راهنمایی هایی که قبل از درمان مورد نیاز باشد ، از دیگر مواردی است که جراح و دندانپزشک زیبایی باید انجام دهد.
  • جراح و دندانپزشک زیبایی خوب کسی است که بتواند تصاویر پس از درمان را قبل از شروع کار آماده کند و در اختیار بیمار قرار دهد و او را از نتیجه نهایی آگاه سازد .
  • داشتن اخلاق خوب و مناسب و سعه صدر برای شنیدن حرف های بیمار از دیگر ویژگی های یک جراح و دندانپزشک زیبایی زیبایی می باشد که بیمار قبل از انتخاب باید به آن دقت کافی را داشته باشد .
  • میزان  تخصص و مهارت و همچنین دقت در ترمیم دندانها از دیگر فاکتورهای انتخاب جراح و دندانپزشک زیبایی خوب می باشد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − دوازده =