درمان سیاهی دور چشم

 درمان سیاهی دور چشم

 درمان سیاهی دور چشم

درمان سیاهی دور چشم یکی از راه هایی است که همه ما به دنبال آن هستیم .افراد زیادی از ناحیه سیاهی دور چشم خود رنج میبرند.سیاهی و گودی دور چشم باعث می شود که شما از لحاظ سنی مسن‌تر به نظر بیایید. در بیشتر موارد، کسانی که این مسئله را دارند، خسته به نظر میرسند.

 درمان سیاهی دور چشم

علت سیاهی و تیرگی دور چشم و درمان سیاهی دور چشم

سیاهی و تیرگی دور چشم دلایل زیادی را برای ظاهر شدن دارد. تنها خستگی نمی تواند دلیل تیرگی و گودی زیر چشم باشد. البته کمبود خواب هم می‌تواند یکی از علت های سیاهی زیر چشم باشد.

اما مشکلات و بیماری‌ها  نیز می‌تواند علت گودی زیرچشم و موجب سیاهی و تیرگی دور چشم باشد. برخی از افراد نیز به صورت ژنتیکی و از دوران کودکی این مشکل را دارند روشن بودن رنگ پوست و نازک بودن پوست، نیز می تواند موجب میشود سیاهی دور چشم بیشتر به چشم به نظر برسد.

از دلایل سیاهی و تیرگی دور چشم  می توان به عواملی همچون عوامل ارثی- آلرژی‌ها -بی خوابی –اگزما –استرس -کمبود آهن کشیدن سیگار – مصرف بیش از اندازه الکل-  مصرف بیش از حد قهوه -اختلالات رنگدانه‌های پوستی -افزایش سن اشاره نمود .

 

درمان سیاهی دور چشم به روش سنتی

بسیاری از متخصصان طب های سنتی و طبیعی  برای بهبود و درمان سیاهی دور چشم از روشهای گوناگونی استفاده می کنند.

درمان با چای كیسه‌ای یكی از روش‌های  رایج درمان سیاهی دور چشم چای کیسه ای میباشد.  شما می توانید از  چای كیسه‌ای مرطوب و سرد برای سیاهی دور چشم استفاده کنید .

درمان سیاهی دور چشم به روش سنتی 

برای این کار پس از این که دمای كیسه چای پایین آمد، آن را روی چشم‌ های خود بگذارید دو چای كیسه‌ای را همزمان انجام دهید و به‌مدت بیست دقیقه روی چشم‌ و قسمت زیر چشم قرار دهید. برگ چای موجب بهبودی سیاهی و تیرگی دور چشم خواهد شد .شما می توانید به  مدت 24 ساعت آن را استفاده نمائید .

 

درمان با بادام و لیموترش  استفاده از بادام و لیمو ترش یکی از بهترین روش‌های درمان سیاهی دور چشم است. برای این کار روغن بادام تلخ را با آب لیموترش تازه مخلوط کنید و دور چشم را ماساژ دهید. این ناحیه  را هر شب پیش از خواب با كمك  روغن  ماساژ دهید . تیرگی‌ها و سیاهی اطراف چشم شده  با این مخلوط بهبود پیدا میکند .

درمان با گلاب برای درمان سیاهی دور چشم

یك دستمال نخی تمیز را به گلاب آغشته نمائید. این دستمال آغشته به گلاب را روی صورت ‌تان بیندازید، به طوری که چشم‌ها و دور چشمها به‌خوبی پوشش دهد.

 درمان با نعناع برای درمان سیاهی دور چشم

برای درمان سیاهی دور چشم برگ نعنا تاثیر زیادی دارد . به اعتقاد بسیاری از شیوه‌های طبیعی درمانی تهیه عصاره برگ‌های نعنا كه از جوشاندن برگ‌های این گیاه دارویی به‌دست می‌آید سبب بهبود این تیرگی می‌شود.

برای درمان سیاهی دور چشم 2 تا 3 قاشق از برگ‌های نعنا را داخل 2 لیوان آب بیاندازید و آن را روی حرارت كم قرار دهید تا به جوش آید . سپس عصاره به‌دست آمده را صاف كرده و دمای آن را پایین بیاورید. در این مرحله دستمال  تمیز و نخی را به عصاره نعنا آغشته كرده و آن را روی چشم‌ها بگذارید.

درمان سیاهی دور چشم  تحت نظر پزشک

در موارد بسیار کمی سیاهی اطراف چشم نشانه‌ی بیماری جدی و خطرناک میباشد. سیاهی و تیرگی دور چشم می‌تواند بر اثر بیماری‌های متفاوتی مانند  کم‌کاری تیروئید گرفته  تا برخی بیماری‌های کبدی  دیگر باشد .

اگر هر دو چشم شما سیاه باشد ممکن است به علت  آسیب خطرناکی مانند شکستگی جمجمه رخ دهد . در این نوع شکستگی، یکی از استخوان‌های اصلی  جمجمه می‌شکند. شکستگی جمجمه مشکل بسیار خطرناکی میتواند باشد .

هرچند معمولا سیاهی و تیرگی دور چشم، جدی نیست ، اما در صورتی که  تورم و تغییر رنگ پوست، تنها در اطراف یک چشم باشد و با گذشت مدتی برطرف نشود یا به طور کاملا ناگهانی ایجاد شود، باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه شود .

 درمان سیاهی دور چشم به روش های خانگی

 درمان سیاهی دور چشم به روش های خانگی

 

با انجام کار های ساده ی زیر می‌توانید به درمان سیاهی دور چشم خود اقدام نمائید . در برخی موارد  درمان‌های ارزان‌قیمت خانگی برای درمان سیاهی دور چشم مناسب‌ میباشد یکی از این کارها استراحت کافی است .کمبود خواب باعث می‌شود اطراف چشم شما تیره تر شود .

  • روش دیگر درمان سیاهی دور چشم  گذاشتن کیسه‌ی چایی یا کمپرس سرد روی چشم میباشد .
  • کاهش نور خورشید روی رنگدانه‌های پوست خود،  بهتر است ازعینک آفتابی بزرگ که چشم و اطراف چشم را میپوشاند برای درمان سیاهی دور چشم  استفاده کنید .
  • در زمان خواب سرتان را بلند کنید تا مایعات بدن در ناحیه زیر چشم جمع نشوند.
  • برای درمان سیاهی دور چشم از کشیدن سیگار بپرهیزید مصرف سیگار را تا حد ممکن کم کنید بهتر است آن  را ترک کنید.
  • برای درمان سیاهی دور چشم با دستانتان چشمانتان را نمالید . این کار باعث بدتر شدن تیرگی و گودی زیر چشم می‌شود
  • بیماری مونونوکلئوز: این بیماری موجب می‌شود چشم‌های فرد متورم شد . قسمتی از این مشکل به خاطر خستگی و ضعف است این بیماری موجب زرد شدن چشم‌ها و پوست اطراف چشم‌ها خواهد شد .
  • سلولیت پری اوربیتال: در واقع این بیماری نوعی عفونت باکتری  پلک‌ها میباشد. در صورتی که این بیماری با آنتی بیوتیک درمان شود، جایی برای نگرانی نمیباشد.
  • نمک وجود بیش از اندازه نمک در غذا باعث تجمع آب در بدن می‌شود و در زیر چشم‌ها نیز آب اضافی جمع میگردد.

لیزر درمانی برای درمان سیاهی دور چشم

برای درمان سیاهی دور چشم  امروزه از لیزر درمانی استفاده ‌میشود. فناوری‌های مختلفی از لیزر برای درمان سیاهی‌های دور چشم ارائه شده است که انواع مختلفی را بسته به سیاهی دور چشم دارد .

لیزر درمانی برای درمان سیاهی دور چشم

آی‌پی‌اِل (IPL) برای درمان سیاهی دور چشم

کسانی که لکه‌های تیره رنگ زیر چشم دارند  .می‌توانند از روش آی‌پی‌اِل (IPL) برای برطرف کردن گودی زیر چشم استفاده کنند. این فناوری ها طوری تنظیم  شده است که از آن برای برطرف کردن مشکل تجمع رنگ‌دانه‌ها در بافت پوست نیز کمک گرفت.

لیزر درمانی رگ‌ها برای درمان سیاهی دور چشم

روش دیگر برای درمان سیاهی دور چشم  ، استفاده از لیزر درمانی رگ‌ها میباشد. این روش برای کسانی مفید میباشد که به علت قابل مشاهده بودن رگ‌های  دور چشم  تزریق چربی برای گودی چشم‌ها قابل انجام میباشد.

تزریق چربی راهی است که  انتقال سلول‌های چربی اضافی  از یک بخش از بدن به بخش دیگری از آن است. خیلی از افراد با درمان گودی چشم با تزریق چربی مسئله تورفتگی چشم‌هایشان رفع می‌شود.

لایه برداری‌ شیمیایی برای درمان سیاهی دور چشم

در این روش از عمق میانی پوست برای رنگ‌دانه‌های سیاه رنگ قسمت حساس دور چشم لایه برداری‌ انجام می‌گیرد و مهم نیست که پوست از چه نوعی باشد.

 

 

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + نوزده =