دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن پدیده‌ای طبیعی و مبتنی بر اولتراسوند با فرکانس پایین میباشد. میدان مافوق صوت (اولتراسوند) حباب‌هایی را در مایع میسازد که کم کم بزرگتر می‌شود و بعد از رسیدن به اندازه ای مشخص از داخل منفجر و از بین میرود .

دستگاه کویتیشن

 

انرژی فرکانس رادیویی و امواج مافوق صوت زیست خلأزا سلول‌های چربی و سلولیت را بدون انجام هیچ نوع جراحی یا مداخله و بدون آسیب‌زدن به سلول‌ها و اندام‌های مجاور به شکل گزینشی متلاشی و خراب میکند. در ادامه در مورد اینکه دستگاه کویتیشن چیست و کاربردش چیست بیشتر توضیح خواهیم داد .

در لیپوساکشن، از ابزار پزشکی به نام “کانولا” برای چسبیدن زیر چربی زیر پوست شما استفاده می شود. اما با دستگاه کویتیشن بدون هیچ گونه جراحی و تزریقی زیر نظر دکتر پوست از دستگاه سونوگرافی برای انجام این کار استفاده میشود .

در طول روش دستگاه کویتیشن مقدار کمی از ژل به پوست ( خصوصاً در قسمتی که چربی زیاد وجود دارد در طول جلسه درمان 20 تا 30 دقیقه ) شما اعمال می شود. دستگاه کویتیشن یک روش بدون جراحی و به صورت سرپایی انجام میشود .

دستگاه کویتیشن چگونه کار می کند؟

اولتراسوند با نام یک مبدل ، که در روش دستگاه کویتیشن به کار برده میشود، تنها برای هدف گیری سلول های چربی کالیبره می شود. وقتی امواج اولتراسونیک به قسمت بافت چربی که میخواهید برداشته شوند هدایت شوند، آنها به غشاهای سلولی چربی ضربه میرساند.

 

دستگاه کویتیشن چگونه کار می کند؟

 

از آنجا که دستگاه فقط برای هدف قرار دادن سلول های چربی کالیبراسیون شده است، ضربه ی دیگری به بافت ها و یا اندام های اطراف منتقل نمی شود.
در طول این فرآیند، امواج اولتراسونیک سلول های چربی مورد هدف را میشکنند. این موجب می شود آنها تری گلیسیرید و سایر مواد چرب را آزاد کنند که یک عنصر کلیدی از بافت نرم میباشد.

با دستگاه کویتیشن چه مدت درمان لازم است ؟

بیشتری افرادی که لاغری با کویتشن را انجام داده اند ، کاهش قابل توجهی چربی را در هفته اول داشته اند .

قبل از اولین درمان، با پزشک خود در رابطه با روش درمان مشاوره های لازم را انجام دهید . در اغلب موارد، نامزد ایده آل برای دستگاه کویتیش فردی است که حداقل فعالیت متوسط ​​داشته و رژیم غذایی سالم را داشته باشد .

برای درمان چاقی استفاده از دستگاه کویتیشن  مضر است، اما به طور موثر برای حذف  چربی های ناخواسته از مناطق هدف بدن میباشد. اگر شما یک کاندید خوب برای لاغری با دستگاه کویتیشن  هستید، دکتر شما اهداف و تصویر بدن شما را مورد بررسی قرار خواهد داد و سپس یک طرح درمان برای پاسخگویی به نیازهای شما میریزد.

چه قسمت هایی از بدن برای لاغری با دستگاه کویتیشن مناسب است؟

 

چه قسمت هایی از بدن برای لاغری با دستگاه کویتیشن مناسب است؟

 

دستگاه کویتیشن  مانند لیپوساکشن برای  مناطق بدن به کار برده میشود، شایع ترین بخش های بدن که در آن دستگاه لاغری کویتیشن  مورد استفاده قرار می گیرد  شکم، صورت، گردن، پشت، گونه ها، ران ها، چانه، ناحیه تناسلی، سینه ها و باسن میباشد. همچنین برای کاهش  بافت بیش از اندازه پستان در مردان که دارای اضافه وزن  هستند این روش به کار برده میشود .

دستگاه کویتیشن

اقدامات قبل و بعد از استفاده از دستگاه کویتیشن

پیش از کویتیشن باید شما در حال حاضر در حال استفاده از رژیم سالم باشید . در هفته پیش از یک جلسه درمان اکثر پزشکان توصیه می کنند که حدود 8 فنجان آب در روز بنوشید ، از الکل و برنزه کردن پرهیز کنید و مهم است که این توصیه ها را رعایت کنید.

برای کمک به فرایند بدن، چربی اضافی و تری گلیسیرید استفاده از مایعات میباشد . الکل بیش از اندازه باعث محدود کردن عملکرد کبدی مورد نیاز برای پردازش این مواد می شود. و برنزه شدن قبل از درمان، می تواند پوست شما را به امواج التراسونیک مورد استفاده در درمان بسیار حساس قرار دهد.
بعد از درمان، شما باید به اندازه ی کافی آب بخورید و انجام تمرین منظم برای کمک به فرایند بدن را داشته باشید.

عوارض جانبی دستگاه کویتیشن

عوارض شناخته شده دستگاه کویتیشن  در مقایسه با دستگاه لیپوساکشن بسیار کمتر است. برای اکثر افراد، درمان بدون درد میباشد و هیچ زمان بهبودی نیاز ندارد. ممکن است بعد از کویتیشن حساسیت پوستی موقت، کبودی خفیف را داشته باشید.

متقاضیان دستگاه کویتیشن

افرادی که اضافه وزن کمتری دارند و تمایل به کاهش وزن 2.5 تا 50 کیلوگرم دارند، بهترین متقاضیان لاغری با دستگاه کویتیشن محسوب می‌شوند.

متقاضیان دستگاه کویتیشن

 

انجام کویتیشن در زمان بارداری، شیردهی، مصرف داروهای ضدانعقاد خون، وجود دستگاه ضربان‌ساز قلب یا ایمپلنت‌های فلزی در بدن، سابقه ایجاد گوشت اضافه، به تازگی جراحی انجام دادن یا ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت، ناراحتی قلبی، سرطان یا تومور، صرع، فشار خون بالا یا پایین، هموفیلی، ترومبوز، التهاب وریدها، سل، بیماری‌های عفونی، نقص‌های سیستم ایمنی یا سیستم لنفاوی پیشنهاد نمیشود . چنانچه از ایمنی انجام کویتیشن به هر دلیلی اطمینان ندارید، حتماً پیش از درمان با پزشک خود مشورت کنید.

 

آمادگی پیش از درمان با دستگاه کویتیشن

یک هفته پیش از جراحی با  دستگاه کویتیشن هر روز 1.5 تا 2 لیتر آب بنوشید. ناحیه مورد نظر را هر روز و هر شب مرطوب نگه دارید . آب رسانی ناحیه تحت درمان درصد موفقیت کویتیشن را افزایش میدهد . ورزش‌هایی همچون  پیاده‌روی یا دیگر فعالیت‌های ایروبیک باید به صورت منظم انجام شود تا بدن بتواند مایع به دست آمده از تجزیه چربی را بهتر دفع کند.

نتایج دستگاه کویتیشن

 

نتایج با دستگاه کویتیشن

 

نتایج کار با دستگاه کویتیشن همان لحظه قابل مشاهده است و ماندگاری بالایی دارد. سایز دور بدن اکثر بیماران بعد  از فقط یک جلسه 2 تا 10 سانتی‌متر کمتر می‌شود و نتایج پس از هر جلسه بهتر می‌شود. البته نتیجه درمان به ساختار بافت، ناحیه تحت درمان، سن، متابولیسم، داروهای مصرفی و تغییرات هورمونی بسته میباشد. رژیم غذایی مناسب و افزایش فعالیت بدنی نیز بدون شک موثر میباشد و موجب حفظ نتایج به دست آمده میشود.

 

اثرهای جانبی احتمالی دستگاه کویتیشن

احتمال بروز اثرهای جانبی همچون قرمزی موقت، تشنگی شدید و حالت تهوع بلافاصله بعد از درمان با دستگاه کویتیشن وجود دارد که با نوشیدن آب رفع خواهد شد . این عوارض کوتاه مدت‌اند و پس از گذشت چند روز تا چند ساعت بهبود پیدا میکنند . اگر چه ایمنی دستگاه کویتیشن در پژوهش‌ها ثابت شده است ، ولی  این روش بر روی مراجعینی که مبتلا به بیماری‌های حاد، نقص عملکرد کبد، خونریزی شدید،  ضربان‌ساز قلب یا بانوان باردار هستند قابل انجام نمیباشد .

 

آیا کویتیشن دردناک و ناراحت کننده است؟

استفاده از دستگاه کویتیشن نیازی به بی‌حسی ندارد. بیشتر بیماران عمل را بدون درد و راحت می‌دانند. البته به دلیل پخش صداهای خاص داخل بدن ناراحتی خفیفی حس می‌شود که کمترین ضرر را به دنبال دارد و به محض توقف تماس اپلیکاتور با بدن از بین خواهد رفت . گرمای ملایمی نیز در طول درمان حس می‌گردد. اگر احساس داغی یا سوختگی داشتید ، بلافاصله از متخصص بخواهید که ژل سونوگرافی بیشتری روی بدن بمالد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 6 =