دندانپزشک خوب

دندانپزشک خوب

دندانپزشک خوب

دندانپزشک خوب دندانپزشکی است که به بهترین نحو کار خود را انجام دهد، تخصص دندانپزشکی یکی از بهترین رشته های پزشکی و پیراپزشکی می باشد که امروزه هم در کشور ما طرفداران زیادی دارد .

 

دندانپزشک خوب

 

دلیل نیاز جامعه به دندانپزشکی نیز وجود انواع بیماری های دندانی ،لثه ای  و نیز دندانپزشکی زیبایی می باشد . امروزه خیلی از افراد علاقه دارند که جراحی های زیبایی برای داشتن چهره و لبخندی زیبا انجام دهند . لذا برای همین دندانپزشکی در جوامع رشد چشمگیری داشته است و هر روز کلینیک دندانپزشکی و درمانگاه های دندانپزشکی زیادتر می شوند.

 

 

چطور یک دندانپزشک خوب پیدا کنیم؟

زمانی که به دنبال دندانپزشک خوب هستید، با فهرست پرشماری از نام دندانپزشکان روبرو می‌شوید و این سوال برایتان به وجود می آید که چطور می‌توانید بهترین متخصص دندانپزشک خوب را انتخاب کنید.

پیش از هر چیز باید بدانید که دندانپزشکان باتجربه و ماهر نهایت سعی خود را به کار می‌بندند تا توصیه‌های مفید و کاربردی را به بیمار ارائه دهند و بهترین روش درمان را به کار بگیرد.

در ادامه به مهم ‌ترین خصوصیات یک دندانپزشک خوب می پردازیم:

مشخصه های یک دندانپزشک خوب :

مهارت و چابکی بالای کار با دست:

شرط یک دندانپزشک خوب بودن این است که با دست های خود به خوبی بتواند کار کند. حفره دهان فضای نسبتاً کوچکی میباشد و دندانپزشک باید دستانی استوار و هماهنگی داشته باشد تا درمان را به خوبی پیش ببرد.

داشتن مهارت‌های حرکتی ظریف و توانایی انجام جراحی های  دقیق با تجهیزات دندانپزشکی در این فضای کوچک درمان را راحت ‌تر می‌کند.

مهارت های میان فردی قوی دندانپزشک خوب :

یکی دیگر از ویژگی های دندانپزشک خوب این است که  باید فردی مردم‌ دار باشد.

درصد زیادی از بیماران علاقه ‌ای به رفتن به دندانپزشکی ندارند؛ در نتیجه دندانپزشک خوب فردی است که دلسوز و مهربان باشد و به بیمار آرامش بدهد.

شوق یادگیری و به روز بودن:

دانش دندانپزشکی همواره در حال پیشرفت و تغییر است. تکنولوژی نوین درمان‌های جدیدی را عرضه می ‌کند و دندانپزشکان موفق باید به روز باشند و از تجهیزات و روش‌های جدید آگاهی داشته باشند.

شوق یادگیری و به روز بودن:

دلسوزی و صداقت دندانپزشک خوب :

دندانپزشک خوب صادق و دلسوز میباشد. ناراحتی‌های دهان و دندان جوانب مختلفی از زندگی بیمار را تحت ‌الشعاع قرار می ‌دهد و دندانپزشک باید به اختلالات حاصل از این عارضه‌ها حساس باشد و واکنشی همدردانه نشان دهد. نگرش همدردانه به بیمار آرامش می‌دهد و بیمار راحت ‌تر می‌تواند از دندانپزشک کمک بگیرد. به علاوه دندانپزشک باید راستگو باشد. بعید است، دندانپزشک بتواند اعتماد بیمار را بدون صداقت جلب کند و بیمار بتواند با آرامش دندان خود را به بیمار بدهد.

مهارت‌های حل مشکلتوسط دندانپزشک خوب :

برخورداری از مهارت‌های حل مشکل خصوصیت مهمی برای دندانپزشک خوب میباشد. تمام مشکلات دندانی یک راه‌ حل واضح و مشخص ندارد. بنابراین گاهی اوقات نیاز است دندانپزشک خارج از چارچوب معمول تعریف شده فکر کند تا بتواند بهترین روش درمان را متناسب با شرایط بیمار پیشنهاد کند.

توجه به سلامت بیمار دندانپزشک خوب :

دندانپزشکان باتجربه و با مهارت سعی می‌کنند تا با انجام اقدام‌های پیشگیرانه منظم و دوره‌ای سلامت بیماران را حفظ کنند.

 

بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته دندانپزشک خوب :

دندانپزشک خوب از تکنولوژی پیشرفته بهره می‌گیرد تا بتواند روش های  جدید ارائه شده از سوی متخصصین مختلف را پیاده و مشکلات گوناگون را با موفقیت و به روشی خوب درمان کند .

 به بیان دیگر دندانپزشک خوب به حرفه خود علاقه دارد و با نهایت عشق سعی خود را می‌کند تا بتواند ناراحتی بیماران را با ارائه خدمات پیشرفته تسکین دهد.  البته دندانپزشک خوب شتابزده و پیش از اثبات ایمنی و تاثیرگذاری فن‌آوری جدید و صرفاً برای تحت تاثیر قرار دادن بیماران خود به آن روی نمی‌آورند.

 دندانپزشک ماهر بهترین‌های حوزه دندانپزشکی را مورد بررسی قرار میدهد  تا با تجهیز کردن مطب خود، وضعیت و زندگی بیماران را بهبود دهد. این روش بهترین روش تبلیغ برای دندانپزشکان موفق است.

مهارت در تشخیص و درمان دندانپزشک خوب :

دندانپزشک موفق در خصوص تشخیص و تهیه طرح درمان مهارت دارد و توصیه‌های درمانی را همواره به روشی که برای بیمار قابل فهم باشد ارائه می‌دهد. دندانپزشک خوب خواسته‌های بیماران را با انتخاب‌های عقلانی و به‌جا توجه و برآورده میکند .

 

مهارت در تشخیص و درمان:

مهارت در تشخیص و درمان دندانپزشک خوب 

دندانپزشکانی که از تجربه 5 تا 10ساله رو به رو هستند، خدمات بهتری ارائه می‌دهند. تجربه در دندانپزشکی مهم است.

 

 در دسترس بودن دندانپزشک خوب :

دندانپزشک باید در زمانی که بیمار نیاز دارد در دسترس باشد. وقت گرفتن از دندانپزشک نباید فرایندی پردردسر و کلافه کننده باشد. ساعات کاری مطب و دندانپزشک نیز باید با برنامه زمانی شما هماهنگ باشد.

 

معتبر و سرشناس بودن دندانپزشک خوب :

دندانپزشکان خوب معتبر و سرشناس‌ میباشد. اگر دندانپزشک ماهر باشد، بیماران سابق ایشان ، وی را توصیه خواهند کرد. بررسی نظرات ثبت شده در سایت‌ متخصص بهترین روش برای اطمینان از اعتبار و مهارت دندانپزشک است.

 

داشتن مطب مجهز :

دندانپزشک خوب بهترین درمان‌ها را با بهره‌ گیری از تجهیزات مناسب  به کار میبرد. قبل از آن که درمان را شروع کنید، به مطب دندانپزشک منتخب خود بروید و از مجهز بودن مطب و به روز بودن دندانپزشک اطمینان حاصل فرمائید.

بسیاری از بیماران تعریف دقیقی از دندانپزشک زیبایی خوب و منصف ندارند و امکان دارد دندانپزشکی که هزینه کمتری را دریافت کند، از نظر آنها منصف باشد. این در حالی میباشد که هزینه‎ها‎ی دندانپزشکی متناسب با توانایی دندانپزشک، شرایط درمان، فضا و مطب دندانپزشکی و برخی مولفه‎ها‎ی دیگر معین میگردد.

در نتیجه نمی توان گفت اگر دندانپزشکی هزینه بیشتری دریافت کند، غیرمنصف و دندانپزشکی که هزینه های کمتری دریافت می نماید، منصف میباشد.

مقایسه میان دندانپزشکان باید به  توجه به توانمندی آنها، نتیجه نهایی درمان، سرعت عمل، کوتاه بودن دوره درمان، تجهیزات و امکانات مطب دندانپزشکی و … انجام شد .

داشتن مطب مجهز:

 

 

وقت کافی برای بیماران یکی از خصلت های مهم دندانپزشک خوب میباشد. دندانپزشک زیبایی خوب باید برای بررسی و معاینه بیماران به اندازه کافی زمان بگذارد.

پیش از شروع درمان، باید بطور کامل از خواست و نیاز آن ها اطلاع پیدا کند و سپس برای درمان آن ها اقدام نماید. بدون توجه به نیاز بیمار و گذاشتن وقت کافی، نتایج مطلوب ایجاد نمی شود.

برقراری ارتباط با بیماران

برقراری ارتباط با بیماران یکی از نکات مهمی میباشد که دندانپزشک زیبایی و ترمیمی باید به آن دقت داشته باشد. تعامل اجتماعی قوی و توانایی صحبت کردن در رابطه با مشکلات بیماران اهمیت زیادی دارد.

دندانپزشک خوبباید بتواند به صحبت‎ها‎ی بیمار گوش دهد و برای آنها راه حل مناسب برگزیند.

قراردادن چندین گزینه در مقابل بیماران

قراردادن چندین گزینه در مقابل بیماران یکی از وظایف دندانپزشک خوب میباشد. برای مثال زمانی که دندان بیمار پوسیده شده، پر کردن دندان بیمار، استفاده از مواد پرکننده همچون آمالگام و کامپوزیت، کشیدن دندان وکاشت ایمپلنت و … در مقابل بیمار قرار می‎گیرد.

دندانپزشک خوب شخصی است که تک تک این روش‎ها‎ را به همراه معایب و مزایا برای بیمار توضیح دهد. سپس حق انتخاب را به بیمار دهد.

  انجام معاینات

 

  انجام معاینات و بررسی‎ها‎ پیش از درمان یکی از مشخصه های دندانپزشک خوب است. زمانی که بیمار نیاز به ارتودنسی دارد، بدون عکس برداری و رادیولوژی نمی توان در رابطه با فک و مشکلات آن نظر داد.

علاوه بر این، دندانپزشک زیبایی و ترمیمی باید اطلاعات دقیقی در رابطه با استخوان فک، فاصله دندان ها از یکدیگر، وضعیت لثه و … به دست آورده و سپس برای درمان اقدام کند.

 

دندانپزشک خوب

 

  • هزینه‎ها‎یی که برای درمان دریافت می‎شود باید با توجه به  وضعیت و شرایط بیمار باشد. دندانپزشک خوب شخصی است که شرایط اقتصادی بیمار را درک خواهد کرد.
  • احترام به بیماران یک نکته مهم برای بیان ویژگی‎ها‎ی دندانپزشک خوب  است. دندانپزشک زیبایی خوب بدون توجه به موقعیت بیماران باید با آنها رفتار کند. احترام به بیمار یکی از ویژگی های مهم دندانپزشکان است.
  • مهارت و توانایی دندانپزشک خوب تاثیر زیادی در کاهش هزینه‎ها‎ و دوباره کاری‎ دندانپزشک دارد. زمانی که دندانپزشک زیبایی ترمیمی به مشکل اصلی آگاه باشد، بهترین روش‎ها‎ را برای درمان به کار میگیرد.
  •     نظارت بر کار همکاران برای انجام مسئولیت و وظایف به بهترین نحو ممکن از ویژگی‎ها‎ی دیگر  دندانپزشک منصف و خوب می‎باشد. وی باید به درستی عملکرد تیم خود را نظارت کند تا خدمات به شکل مطلوب به بیماران ارائه شود.
  • بروزرسانی اطلاعات و فراگیری روش‎ها‎ی درمانی روز دنیا نیز از نیازهای تخصص دندانپزشکی می‎باشد. زمانی که دندانپزشک پا به پای تکنولوژی روز دنیا حرکت کند، نه تنها درمان بهتر انجام میگیرد بلکه سرعت نتیجه گیری نیز بالاتر میرود.

 

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 7 =