رژیم غذایی برای لاغری

رژیم غذایی برای لاغری

رژیم های غذایی برای لاغری از تنوع بسیار زیادی برخوردارند و در صورتی که بخواهید طبق رژیم غذایی برای لاغری عمل کنید باید بسیار هوشمندانه این انتخاب را انجام دهید.

 

 

مواد غذایی که باید از آن ها در رژیم غذایی برای لاغری اجتناب کنید:

سیب زمینی سرخ شده

سیب زمینی یک غذای سالم و غنی است اما سیب زمینی سرخ شده و چیپس این گونه نیستند. آن ها کالری بالایی دارند و ما به راحتی بسیاری از آنها را میخوریم ؛ در مطالعات مشاهده شده،مصرف سیب زمینی سرخ شده و چیپس با افزایش وزن ارتباط مستقیم دارد علاوه بر این،سیب زمینی سرخ شده و کبابی ممکن است.حاوی مواد سرطانی به نام آکریل آمید باشد بنابراین،بهتر است سیب زمینی ساده و پخته بخورید.

 

 

Diet For Slimming

 

 

نوشیدنی های قندی بسیار موثر در چاقی

نوشیدنی های قندی شیرین، مانند نوشابه یکی از ناسالم ترین غذاها در این سیاره است آن ها به شدت با افزایش وزن ارتباط دارند و مصرف بیش از حد آنها میتوانند اثرات مضری داشته باشند، حتی اگر نوشیدنی های شیرین حاوی کالری زیادی هم باشند،مغز شما آنها را مانند مواد غذایی جامد ثبت نمی کند. شکر مایع به شما احساس پر بودن و سیری نمی دهد،و شما برای جبران آن باید غذایی زیادی بخورید تا این کالری را جذب کنید اگر به طور جدی تصمیم بر از دست دادن وزن دارید، نوشیدنی های شیرین را از برنامه غذایی برای لاغری خود حتما حذف کنید.

 

 

Diet For Slimming

 

 

مصرف آب نبات را متوقف کنید

آب نبات ها بسیار ناسالم هستند، آنها سرشار از شکر و روغن های اضافی هستند. آب نبات ها دارای کالری بالا و مواد مغذی کم هستند ؛ یک آب نبات متوسط میتواند حدود 200 تا 300 کالری داشته باشد.و حتی در بعضی از آنها میتواند بیشتر هم باشد متاسفانه شما میتوانید آب نبات را در همه جا به راحتی پیدا کنید حتی آنها از لحاظ استراتژیکی در جایی از فروشگاه ها قرار میگیرند که مشتری را به سمت آنها جذب کنند و برای خریدشان تحریک شوند.اگر میخواهید به عنوان یک میان وعده از آن استفاده کنید،میوه یا تعدادی آجیل را در رژیم غذایی جایگزین کنید.

 

 

Diet For Slimming

 

 

مصرف آبمیوه های فرآوری شده

اکثر آب میوه هایی که در سوپر مارکت پیدا میکنید،درصد کمی از میوه های طبیعی در آن وجود دارد ، این آب میوه ها در درصد بالایی پردازش فراورده میشوند.در حقیقت آنها حتی میتوانند به اندازه نوشابه ویا حتی بیشتر از آن قند و کالری داشته باشندهمچنین،آب میوه معمولا فیبر ندارد و نیازی به جویدن آن نیست.این بدین معناست که یک لیوان آب پرتقال،نمیتواند تاثیر یک پرتقال را داشته باشدو باعث میشود که مقدار کمی از آنها در زمان کوتاهی مصرف شود از نوشیدن آب میوه اجتناب کنید و جای آن،میوه کامل را بخورید.

 

Diet For Slimming

 

شیرینی ها،کلوچه ها و کیک ها

این خوراک های محبوب متشکل از مواد ناسالم مانند شکر اضافه و آرد تصفیه شده می باشدآنها هم چنین ممکن است حاوی مقادیر چربی های مصنوعی باشند که بسیار مضر است و باعث ایجاد بسیاری از بیماریها میشود. این ها بسیار رضایت بخش نیستند، به دلیل کالری بالا و مواد مغذی کمی که دارند،بعد از خوردن آنها به سرعت گرسنه میشوید اگر بخواهید چیز شیرینی بخورید،میتوانید از یک قطعه شکلات تلخ استفاده کنید.

 

 

Diet For Slimming

 

 

نوشیدنی قهوه با کالری بالا

قهوه حاوی چندین ماده فعال بیولوژیکی و مهمتر از همه کافئین است این مواد شیمیایی می تواند سوخت و ساز بدن شما را افزایش دهد و باعث سوزاندن چربی در حداقل مدت زمان شود با این حال اثرات منفی آن با اضافه کردن مواد ناسالمی مانند خامه،شکر،اثرات مثبت آن را کاهش میدهند. اگر قهوه دوست دارید بهتر است که برای از دست دادن وزن، قهوه ساده بنوشید و از اضافه کردن خامه و شکر و قند پرهیز کنید.

 

Diet For Slimming

 

نوشیدنی هایی برای لاغری که موجب کاهش اشتها و چربی سوزی میشوند:

نوشیدنی پروتئین‌ دار بنوشید

نوشیدنی‌های پروتئینی مثل پودرها و انوع میكس‌شده، تأثیر زیادی در كاهش وزن خواهند داشت. هرچه بدن شما عضلانی‌تر باشد، چربی‌های بیشتری خواهید سوزاند و ماهیچه‌‌های كوچك‌تر در سوزاندن چربی‌ها مؤثرند. پروتئین‌ ها نقش مهمی را در این معادله بر عهده دارند.بعضی از افراد برای درمان چاقی به سراغ روش‌های نامناسب می‌روند كه مهم‌ترین آن ها روش‌های دارویی است. عده‌ای از قرص‌های كاهش‌دهنده اشتها استفاده می‌كنند. اما این قرص‌ها عوارض بسیاری از جمله ضعف و افسردگی به همراه دارند.

 

 

Diet For Slimming

 

 

نوشیدنی‌های فیبردار موثر

نوشیدنی‌ های بسیاری وجود دارند كه حاوی فیبر بالا هستند و می‌توانند تأثیر زیادی در كاهش وزن داشته باشند؛ چرا كه فیبرها احساس سیری ایجاد می‌كنند و شما كمتر غذا می‌‌خورید. در ضمن، مزایای بسیار دیگری نیز برای سلامتی دارند. نوشیدنی های فیبر دار میتواند یکی از بهترین نوع غذا برای لاغری شکم باشد.

 

 

Diet For Slimming

 

سركه سیب یک نوشیدنی عالی

سركه سیب از گذشته‌های بسیار دور تا به حال كاربردهای زیادی داشته و تقریباً همه به مزایای آن واقف هستند. در دهه 70 مردم از سركه سیب برای كاهش وزن استفاده می‌كردند. هنوز هیچ مدركی برای اثبات این واقعیت وجود ندارد. عده‌ای می‌گویند كه سركه سیب متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و اگر مصرف شود، باعث لاغری می‌ شود.

 

Diet For Slimming

 

 

آب بهترین نوشیدنی برای کاهش وزن

شاید بهترین و ارزان‌ترین نوشیدنی برای كاهش وزن، آب باشد. نوشیدن آب كافی برای بدن منافع زیادی دارد. به شما احساس سیری می‌دهد، متابولیسم بدن‌تان را افزایش می‌دهد و هیچ‌ نوع كالری ندارد. اگر هر روز دو لیوان آب مازاد بر مقدار آبی كه همیشه عادت به نوشیدنش دارید، بنوشید، تا 30 درصد متابولیسم بدن‌تان افزایش می‌یابد و این یعنی در طول یك سال، بیش از دو كیلو وزن كم می‌‌كنید.

 

 

Diet For Slimming

 

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 9 =