زیبایی

زیبایی

زیبایی

زیبایی در هر فرهنگی و ملتی معنای ویژه ی خود را دارد ، در تمام دنیا زیبایی به معنای خاصی اطلاق نمی شود. بنابراین درک زیبایی با تغییر جغرافیا و فرهنگ، قابل تغییر است.

زیبایی

زیبایی چیست؟

نمی توان برای زیبایی تعریف خاصی بیان کرد، در واقع ما نمیتوانیم برای آن معنای خاصی ارائه دهیم  و آن را در چهارچوب خاص تعریف کنیم مردمان مختلف جهان تعاریف گوناگونی برای آن در نظر میگیرند، این خود ما هستیم که برای زیبایی معنی میسازیم .

چگونه زیبا شویم

ارایش

تمام خانم ها برایداشتن زیبایی بیشتر، آرایش می کنند و بسیاری از خانم ها به این کار علاقه دارند اما تمام خانم ها در جهان اینگونه نیستند به طور مثال زنان فرانسه ترجیح می دهند که در مکان های عمومی بدون آرایش حاضر شوند. این کشور، مکانی است که زیبایی طبیعی ستوده می شود، زیبایی با لوازم آرایش کسب نخواهد شد  .

لاغری

بسیاری از افراد زیبایی را در لاغری میدانند. مثلا در کشور آمریکا، لاغری را به عنوان معیار زیبایی در نظر می گیرند در صورتی که در آفریقا خانم چاق برای آقایان جذابیت دارد.

بخوابید

هیچ کار کم هزینه‌تر از خوابیدن به زیبایی شما کمک نخواهد کرد. پوست شما در زمان خواب شبانه، فرصت ترمیم و تعمیر خود را دارد و همه مشکلاتش را حل می‌کند، به این شرط که 7 تا 8 ساعت خواب شبانه از ساعت 10 – 11 شب تا 6 – 7 صبح را داشته باشید. این را هم بگوییم که خواب خارج از این زمان، تاثیر زیادی را نخواهد داشت، زیرا بدن بسیار هوشمندانه عمل می‌کند.

رنگ پوست

رنگ پوست نیز در زیبایی تاثیر به سزایی دارد  وهرکس بر حسب موقعیت جغرافیایی رنگ خاص را به عنوان زیبایی می دانند به طور مثال در آمریکا پوست برنز را به عنوان رنگ پوست زیبا می شناسند .ومردم همه ی تلاش شان را می کنند تا پوستی برنزه داشته باشند، در حالیکه مردم آسیا به داشتن پوستی برنز تمایل ندارند . در آمریکا رنگ برنزه پوست نه تنها نشانه ای از زیبابودن است بلکه بیانگر موقعیت اجتماعی و رفاه مالی نیز است.

بینی طبیعی

خیلی از افراد معتقدند بینی در زیبایی افراد تاثیر ویژه ای دارند  واین گونه افراد دست به جراحی زیبایی می زنند . بسیاری از مردمان آمریکا از جراحی های  صورت مانند جراحی بینی یا بوتاکس، برای از بین بردن نواقص صورت و جذابیت بیشتر استفاده می کنند. اما این کار را افراد طبقات خاص انجام میدهند . در حالی که این موضوع در کشوری چون ایران، آن هم میان تمام مردم در هر قشری که هستند، رواج پیدا کرده است . تقریبا می توان گفت ایران بیشترین میزان جراحی های زیبایی را دارد . شاید یکی از دلایلی که ایرانیان به این عمل تن می دهند برای این است که بفهمانند که موقعیت اجتماعی و شرایط مالی بالایی دارند. آنها حتی تا مدت ها بعد از جراحی ،  برای جلب توجه بیشتر از چسب بینی استفاده می کنند.

روش های زیبایی پوست زنان بدون آرایش

مسلما زیبایی درون را نمی توان با آرایش زیبا ساخت ،خیلی از زنان با لوازم آرایش بسیار زیبا میشوند اما در مقابل زنانی وجود دارند  که بدون استفاده از این لوازم زیبای خود را حفظ می نمایند. برخی نشانه های زنان زیبای بدون آرایش این است که:

 اعتماد به نفس دارند

این نوع از افراد اعتماد به نفس بالایی دارند و ظاهر خود را بدون آرایش پذیرفته اند و حاضرند در هر جا و مکانی بدون آرایش حضور پیدا کنند.

-ساده پوش هستند

ساده پوشیدن

 

این خانم ها همیشه و همه جا برای بیرون رفتن آماده اند، خیلی پویا و فعال هستند. آن ها به خوبی شرایط را بررسی میکنند و بدون هیچ مشکلی در جامعه حضور پیدا میکنند .بدون آن که نگران ظاهر خود باشند.

لایه برداری پوست

لایه برداری پوست صورت ، یعنی برداشتن لایه کهنه و مرده پوست، می تواند در زیبایی پوستتان کمک کند. لایه برداری می تواند آسیب های ناشی از جوش و آکنه پوست را بسیا کم کند اما اگر روی پوستتان جوش دارید، بهتر است که از مشاوره پوست و زیبایی کمک بگیرید.

زیبایی چهره

با لوازم جانبی و زینتی میتوانید ظاهری زیبا داشته باشید. اما دقت کنید که زیاد هم در این زمینه افراط نکنید. یک هدبند، تل یا گردن بند کافیست. یادتان باشد هرچه کمتر، بهتر. لباسهایی بخرید که اندامتان را لاغرتر و متناسب تر نشان دهد.

زیبایی پوست در خانم ها بسیار اهمیت دارد . امروزه تقریبا همه ی خانم ها به ظـاهر و جذابیت جسمی خود اهمیت می دهند.
معمولا در جامعه خصوصیات مثبت به زیبا رویان و خصوصیات منفی به افراد نا زیبا و غیر جذاب گفته میشود . عوامل زیادی در ظاهر افراد تاثیر میگذارد یکی از چیزهایی که در چهره اثر گذار است : نوشیدنی و مواد غذایی است که شما استفاده میکنید  .در زیر نوشیدنی هایی که زیبایی فرد را تحت تاثیر خود قرار میدهد اشاره شده است :
– آب : میزان آب مورد نیاز بدن کافی در روز از مسائل مهمی است که در در داشتن بدنی سالم اهمیت دارد و کمک می‌کند تمامی اندام‌ها و ارگان‌ها کار خود را درست انجام دهند  . بنابراین با نوشیدن آب کافی، پوستی شاداب‌ و زیبایی و سلامت را  خواهید داشت.
– چای سبز:  چای سبز حاوی مقادیر بسیار زیادی مواد و آنتی‌اکسیدان‌های قوی است که پوستتان را  در برابر رادیکال‌های آزاد حفظ مینماید .سعی کنید به جای چای خشک از چای سبز استفاده نمائید .
نوشیدن قهوه : نوشیدن قهوه بدون افزودنی به پوستتان کمک شایانی خواهد کرد . قهوه از پوست شما در برابر تابش امواج خود محافظت کرده و جلوی  گسترش سلول‌های سرطانی را میگیرد .
– آب خیار: اگر نوشیدن آب خالی برای‌تان راحت نیست  ،میتوانید  آن را با خیارطعم دار کنید . خیار کلسیم، پتاسیم، سیلیکا و منیزیم دارد که این مواد معدنی برای  پوست فوق العاده هستند . آب طعم دار شده با خیار بسیار لذیذ است.

 

زیبایی چهره

. آب کلم برگ کلم برگ حاوی مقادیر زیادی ویتامین A میباشد  که به جوان‌سازی پوست کمک می‌کند. ضمناً کلم برگ دارای ویتامین C بوده که باعث شفافیت و درخشش پوست شما خواهد شد .
-آب نارگیل : آب نارگیل دارای مقدار زیادی کلسیم، پتاسیم و ویتامین C بوده و برای پوستتان خیلی خوب است . باعث شفافیت و درخشش پوست شما خواهد شد  همچنین آب نارگیل از پوست شما در برابر تابش‌های آفتاب محافظت می‌کند و مخصوصاً برای روزهای آفتابی و گرم تابستان عالی است.
– آب گوجه‌فرنگی : مواد موجود در گوجه فرنگی باعث محافظت از پوست شما در برابر اشعه‌های مضر آفتاب میشود . این مواد باعث میشود سرعت پروسه ی پیری را کاهش دهد . آب گوجه فرنگی نوشیدنی بسیار خوب برای شروع روز است.
-آب انار :آب انار خالص ، تمام چیزهایی را که برای یک پوست سالم، زیبا و  نرم لازم است دارا می باشد آب انار چین و چروک صورت را کم میکند
-آب آلوئه ورا این نوشیدنی، خوشایند است، طعم جدید و تازه‌ای دارد. آب آلوئه ورا به علائم زودرس پیری پوست را کاهش می دهد و پوست را درخشان و شفاف  می‌کند.
در نهایت،در واقع زیبایی صورت با تکنیک های آرایش و میکاپ تامین می شود و بسیاری از نقص ها و مشکلات پوستی را  میتوان با آرایش برطرف کرد . اما به طور کلی ژنتیک و تغذیه در زیبایی پوست و مو بسیار موثر میباشد.

فعالیت‌های هر دو هفته یک‌بار

موهای صورت چون خیلی زود رشد میکنند، برای همین باید حتما تحت کنترل قرار بگیرند. بسته به رشد موهایتان،حدودا هر پانزده روز یکبار زمان خوبی برای زدودن آنهاست البته به نحوی که کمترین آسیب به پوستتان وارد شود.

برای از بین بردن موهای بدن، اپیلاسیون و لیزر گزینه‌های خوبی هستند. این روزها پیدا کردن یک مرکز لیزر معتبر با هزینه‌ای مناسب کار آسانی است کافی است برای آن وقت بگذارید تا پوستتان همیشه صاف و صیقلی بماند.

فعالیت‌های ماهانه

سر زدن ماه به ماه  به سالن زیبایی یک لطف بزرگ در حق زیبایی شماست. می‌توانید هر ماه موهایتان را به دست آرایشگرتان سپرده تا کمی از نوک آنها را بچیند یا آنها را با یک رنگ موی عالی رنگ کند تا همیشه زیبا و سالم به نظر برسند. اگر وقت کافی ندارید، می‌توانید ویتامینه کردن پوست، برداشتن ابروها و حتی مانیکور ناخن‌هایتان را هم به او بسپارید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + هفده =