لیزر پوست

لیزر پوست

لیزر پوست

لیزر پوست

 

با افزایش سن قدرت پوست براي از بین بردن سلول‌هاي مرده کم میشود بنابراین با روشهای خارجی باید  سلول‌هاي مرده از سطح پوست جدا شوند تا هم مشكلات پوستي حل شوند و هم پوست صاف و زيبا  برای شما ایجاد شود .

لیزر پوست

 

عوامل آسیب رساننده به پوست

به غیر از افزایش سن، عواملی همچون نور خورشید، آلودگی هوا ،کشیدن سیگار ،  مصرف مشروبات الکلی، تغییرات هورمونی موجب  آسیب رساندن  پوست صورت و پیری آن می شود.

آفتاب  سبب  پیری پوست و از بین رفتن لایه کلاژن پوست می شود و با از بین رفتن این لایه  چین و چروک ها در پوست به وجود می آید . برای کاهش چین و چروکهای و بازسازی آن می توانید  شما از لیزر پوست  استفاده کنید.

مواردی که قبل از لیزر پوست  باید بدانیم

پزشک شما حتما باید  پیش از لیزر  و شروع درمان صحبت هایی در مورد  لیزر پوست با شما داشته باشد . پزشک باید به بیمار حقایق را  بگوید و از دادن امید های واهی خودداری کند.

بیمار باید بداند با لیزر پوست چند درصد احتمال بهبودی بخش آسیب دیده وجود دارد و دوره درمان او چه مدت زمان میبرد .همچنین  پزشک باید شما را از احتمال بازگشت بیماری و همچنین  عوارضی که ممکن است لیزر برای شما داشته باشد، اطلاع دهد .

طول دوره لیزر پوست

طول دوره لیزر پوست

به‌ صورت  معمول طول دوره لیزر درمانی پوست  در حدود  سه تا پنج جلسه است. البته دوره لیزر پوست با  تشخیص پزشک شما زیاد یا کم می شود.

یکی از عوامل مهم در تعیین جلسات لیزر پوست  آسیب دیدگی پوست و شرایط  هورمونی بدن بیمار است که اغلب با آزمایش مشخص خواهد شد.

پس از هر جلسه لیزر پوست طبق نظر پزشک چند ماه فاصله  میان هر جلسه  لیزر درمانی شما است. در این فاصله بیمار باید از داروهای به خصوصی  که پزشک تجویز کرده، استفاده کند تا پوست برای انجام لیزردرمانی مجددا آماده شود.

 

در لیزر پوست به غیر از اینکه  پزشک شما باید ماهر و با تجربه باشد خود بیمار نیز باید  پس از هر جلسه لیزر  مراقبت ‌‌های پوستی را در طی دوره درمان و پس از آن  انجام دهد .در واقع درمان بدون توجه به توصیه‌‌ های پزشک بی ‌‌نتیجه است .

 

پس از لیزر پوست از نکات حائز اهمیت این است که به هیچ وجه نباید در معرض  نور مستقیم خورشید قرار گیرد. زیرا زمانی است که پوست شما  ملتهب است و باید به ‌صورت  کامل مورد مداوا قرار بگیرید .

 

در دوره  درمان نیاز است بیمار از کرم‌ هایی که توسط پزشک  تجویز شده به صورت  مرتب استفاده کند و به صورت  مرتب برای معاینه به پزشک مراجعه کند.

البته  بیمار باید پیش از شروع  لیزر درمانی وضعیت بیماری و جسمانی خود را به ‌‌طور کامل به پزشک اطلاع دهد  و بیمار دو هفته قبل از شروع لیزردرمانی  پوست ،از مصرف کرم‌ ها و داروهایی که موجب التهاب می ‌‌شوند خودداری کند.

 

انواع لیزر درمانی پوست

انواع لیزر درمانی پوست

به صورت کلی  سه نوع لیزر پوست  توسط پزشکان استفاده میشوند.

 

 

لیزر دی اکسید کربنCO2

 

لیزر N-lite

 

لیزر اربیوم

 

لیزر پوست با دی اکسید کربن به علت  اثر ماندگاری بلند مدت آن به صورت  گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.جهت انجام لیزر پوست با  co2 باید یک دوره با چند جلسه ای 15 تا 90 دقیقه ای توسط پزشک قابل انجام است.

 

نوع دیگر لیزر پوست لیزر با روش اربیوم میباشد  . لیزر اربیوم نسبت به لیزر دی اکسید کربن استفاده  کمتری را  دارد. این نوع لیزر برای افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند به کار برده میشود .

 

آخرین روش لیزر پوست  لیزر N-lite   میباشد این روش به  اندازه دو مورد قبل موثر نیست اما هزینه آن کم میباشد. این روش بیشتر برای از بین رفتن نقص های کوچک صورت مورد به کار برده میشود .

 

این روش  برای افراد شاغل خوب میباشد   چون نمی توانند وقت زیادی برای دوره نقاهت روشهای دیگر  صرف کنند، بسیار مناسب می باشد.

لیزر پوست با این روش یک لایت لیزری است که با انرژی بسیار کم رگهای خونی زیر پوستی را هدف قرار می دهد به صورتی که  رگها آسیب نمی بینند، این فعالیت های شیمیایی موجب می شود که بدن شروع به فعالیت  بازسازی کلاژن و ترمیم پوست شما کند .

 فصل لیزر پوست

آیا تا الان میدانستید که پاییز به عنوان فصل لیزر در نظر گرفته می‌شود؟ از آنجا که پوست تحت لیزر به نور خورشید حساس میباشد، بسیاری از جراحان زیبایی پیشنهاد میکنند که در طول پاییز و زمستان که ساعات روز کوتاه‌تر میباشد این کار انجام شود. صرف نظر از این که چه زمانی پوست صورت را لیزر می کنید، روزانه از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده نمائید. این کار نه تنها کمک می‌کند به نتیجه‌ی دلخواهی برسید بلکه از سرطان پوست و پیری زودرس نیز جلوگیری خواهد کرد.

لیزر ممکن است همراه یا بدون درد باشد

پزشکان برای کاهش درد پمادهای بی حسی یا کیسه یخ به کار میبرند. با این حال، احساس درد بستگی به  شدت نور لیزر، عمق، اندازه محدوده‌ی تحت درمان و تحمل شخص دارد.

۳ ) لیزر کردن فقط مخصوص پوست‌های روشن نیست.

این تصور اشتباهی است که فکر کنید لایه برداری به وسیله‌ی لیزر تنها مناسب پوست‌های روشن میباشد. افرادی که پوست تیره دارند نیز می‌توانند پوست خود را لیزر نمایند، ولی بهترین راه برای اطمینان از این که آیا می‌توانید از لیزر برای درمان پوست خود استفاده کنید یا نه، بهتر ایت با یک متخص پوست مشورت کنید.

 

نکاتی که باید بعد از لیزر پوست رعایت کنیم

 

پس از لیزر ممکن است پزشک ناحیه لیزر شده را برای  ساعتی پانسمان کند. پس از این که پانسمان  شما برداشته شد باید ناحیه ی  جراحی را  به طور مرتب چرب کنید تا پوسته پوسته نشود.

تا 72 ساعت بعد از عمل شما احساس خارش دارید. روند بهبود ناحیه لیزر شده معمولا تا 21 روز طول خواهد کشید . در این مرحله شما می توانید از لوازم آرایشی برای پوشاندن سطح قرمز پوست استفاده کنید .

 دوره درمان خود را کامل کنید.

با این که در بعضی از موارد تنها نیاز به یک مرحله لیزر میباشد، مواردی نیز هستند که برای رسیدن به یک نتیجه‌ی دلخواه نیاز به چند جلسه لیزر بدون وقفه میباشد.

 

فواید لیزر پوست

 

فواید لیزر پوست

 

– لیزر پوست  شاید به طور دائم موهای زائد شما را  را از بین نمی برد اما رشد مو شما کندو کم می شود، پس از پایان جلسات  لیزر در برخی نقاط بدن امکان رشد موی زائد هست ولی بدون شک در قسمت های زیادی از بدن که لیزر کرده اید دیگر مویی رشد نمی کند، رشد اندک موهای باقیمانده نیز به آرامی  خواهد بود.

 

-لیزر در هر نقطه ای  از بدن انجام می شود. لیزر هم برای زیبایی پوست صورت و هم برای  دست و پا و برای تمام بخش ها و نواحی  بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

 

– درد لیزر در بیشتر اوقات  کم است. هرچند بدون درد نیست  امابه شدت درد اپیلاسیون نیز نیست . برای کاهش این درد  از کرم های بی حس کننده پیش از لیزر پوست  استفاده می شود. برخی اوقات  قرار دادن یخ نیز به بی حسی پوست کمک می کند.

 

معایب لیزر پوست

-نتیجه لیزر پوست کمی طولانی مدت  است بنابراین باید  کمی صبور باشید. هر جلسه لیزر پوست شاید بیست دقیقه زمان ببرد و شما باید چندین جلسه اینکار را انجام دهید تا بتوانید بعد از سه یا چهار ماه نتیجه ی دلخواه را بگیرید .

 

-شاید  هر جلسه لیزر پوست نسبت به هر جلسه اپیلاسیون خیلی گران تر باشد  ولی در حقیقت اینطور نیست، زیرا اگر این مساله بتواند شما را داشتن موهای زاید رها کند شما برد کرده اید.

 

– لیزر باید توسط افراد متخصص و باتجربه  انجام شود .اگر لیزر پوست توسط فرد غیرمتخصص انجام شود ممکن است موجب سوختن یا زخم شدن پوست گردد. بنابراین این کار باید در مطب بهترین دکتر پوست و مو  و تحت نظارت  پزشک متخصص انجام دهید تا دچار این  مشکلاتی نشوید.

 

خطرات لیزر درمانی

باید گفت که عمل لیزر که توسط پزشک متخصص انجام می شود خطرناک نیست . برای اینکه نتیجه کارشما  به اندازه ی مطلوب برسد این عمل باید با دقت بالایی انجام گیرد.

بعضی  از نتایج نامطلوب لیزر درمانی شامل بروز عفونت ، زخم ، ورم، آکنه، خارش و…. می باشد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − هجده =