لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های لاغری میباشد .

 

لیپوماتیک

 

بیشترین سوالات که درباره ی لیپوماتیک پرسیده میشود این است که لیپوماتیک چیست ؟ عوارض لیپوماتیک چیست و همچنین اینکه این روش با روش های دیگر چه تفاوتی دارد ؟در حقیقت لیپوماتیک یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته برای تخلیه چربیهای موضعی زیر پوست می باشد.

 

تکنولوژی و روش بکار گرفته شده در این ابزار به اندازه ای  دقیق و فوق العاده عمل می کند که کاملا آنرا از لیپوساکشن متمایز می سازد. همچنین برتری این دستگاه نسبت به لیزر لیپولیز هم در حین جراحی برای جراح و هم در نتایج جراحی برای بیمار کاملا مشهود می باشد.

انواع لیپوماتیک

شکم

پهلو

شکم و پهلو

باسن

ران پا

بازو

برای انجام لیپوماتیک چه وزنی باید داشته باشیم؟

برای اینکه بدانید که با وزن زیاد هم می توان لیپوماتیک انجام داد یا خیر باید گفت که این فاکتور بر اساس BMI یا توده بدنی فرد ارزیابی می شود BMI شاخصی  میباشد که میزان چاقی شما را بر پایه ی تجمع چربی و اضافه وزن اندازه گیری می کند. در صورتی که عدد به دست آمده بین 18 تا 24 باشد فرد دارای وزن ایده آل می باشد در غیر اینصورت چاق و دارای اضافه وزن  می باشد .  نتایج این بررسی فرد را در یکی از دسته های ذیل قرار می دهد:

وزن ایده آل

اضافه وزن

چاق

چاقی مفرط و خطرناک

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روشها

 

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روشها

 

1- یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک Lipomatic بسیار خوب است و هیچگونه بقایای مانده ازچربی که در روشهای دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود نخواهد داشت.

بستری شدن

2- نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار به مدت دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی ( 6 ماه ) و لیزر لیپولیز ( 4-2 ماه ) بسیار کوتاه تر میباشد. در عین حال بستن گن 40-30 روز برای بهتر جمع شدن پوست پیشنهاد میشود.

3- جمع شدن پوست در این روش در مقایسه با روشهای دیگر ساکشن بدلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی بمراتب بهتر می باشد.

درد

4- در این روش بیحسی موضعی کافیست و بیمار دردی حس نمیکند  در حالیکه در روشهای دیگر ساکشن چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس درد و ناراحتی دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.

5- تورم و ترشحات پس از جراحی در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا 36 ساعت طول خواهد کشید در حالیکه در روشهای دیگر ساکشن طولانی تر میباشد .

خطر عفونت

6- ریسک عفونت در لیپوماتیک Lipomatic به حداقل خود میرسد.

 

احتمال آمبولی

7- احتمال آمبولی چربی نسبت به روشهای دیگر ساکشن بسیار کم می باشد و تاکنون گزارشی در این باره ارائه نشده است.

8- لیپوماتیک نیازی به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از جراحی می تواند به کار خود بازگردد.

9- خستگی و کوفتگی پس از جراحی نسبت به روشهای دیگر ساکشن بمراتب کمتر است.

10- گرچه جمع شدن پوست در لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگر بسیار بهتر صورت می گیرد اما در مواردیکه افتادگی و شلی پوست زیاد باشد نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت.

با اینحال عمل جراحی بعد از لیپوماتیک نسبت به بیمارانیکه با لیپوماتیک چربیهای آنها تخلیه نشده است، جراحی محدودتر با برش کوچکتری خواهد بود و در خیلی از موارد ابدومینوپلاستی که نیاز به در آوردن ناف وتغییر محل ناف می باشد، پس از جراحی لیپوماتیک می توان ناف را در جای خود حفظ نمود و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودتری رفع نمود.

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک

یکی از عواملی که افراد برای جراحی زیبایی تناسب اندام در نظر می گیرند هزینه لیپوماتیک می باشد. امروزه در روشهای لاغری و تبلیغات تنوع وسیعی که در این خصوص  صورت می گیرد مبنی بر صرف هزینه کمتر و نتجه بهتر فریبی بیش نمیباشد. باید به این نکته دقت داشت برای اینکه برای مدت زمان طولانی می خواهید چربی ها برنگردد باید از روشی استفاده کنید که هم موثر باشد و هم دارای عوارض کمتری  باشد .

 

 

تبلیغات

تبلیغاتی که در رابطه با داروها و پک های لاغری باشد در صورتی که موثر باشند اثر آنها موقت بوده و سبب عوارضی در فرد می شود که از جمله می توان به اختلال در معده یا ایجاد تغییرات پوستی در بدن اشاره نمود. هزینه لیپوماتیک با توجه به گران بودن دستگاه و هزینه جراحی لیپوماتیک در کلینیک یا بیمارستان و جراحی خود پزشک نسبت به روش های لاغری موقت گران تر بوده اما  هم دراز مدت بوده و هم امکان عدم موفقیت در جراحی وجود ندارد.

عوارض لیپوماتیک

یکی از سوالاتی که افراد می پرسند اینست که آیا لیپوماتیک عوارضی هم دارد؟

 

یکی از عوارض این جراحی آمبولی است ولی این عوارض بسته به نوع جراحی و شیوه جراح میباشد  . نکته مهم در این جراحی اینست که فردی که این جراحی  را انجام می دهد باید جراح باشد در نتیجه بیمار  نباید به کلینیک هایی که دارای تخصص در این رشته نیستند مراجعه کند .

متاسفانه برخی از پزشکان عمومی ، تکنسین ها و متخصص زنان و دیگر رشته ها  وارد این زمینه شده اند که می تواند عوارض جراحی را بالا ببرد.به جرأت می توان گفت همه ی  عوارض این جراحی هنگامی اتفاق افتاده است که در کلینیک های غیر مجاز و مطب ها انجام شده است . این جراحی باید حتما در بیمارستان های مجهز انجام شود.

نکته دیگر اینست که انجام لیپوماتیک برای کاهش وزن نیست بلکه با هدف تغییر اندازه  و از بین بردن چربی های موضعی انجام می شود . بنابراین فرد نباید توقع کاهش وزن بیش از حدی داشته باشد .

 

انتخاب جراح برای جراحی لیپوماتیک

بیمار باید جراح  مناسب برای این جراحی را انتخاب کند بیمار بالای 35 سال  برای جراحی لیپوماتیک مناسب نیست و برای این افراد باید از جراحی های دیگری نظیر کوچک کردن معده استفاده نمود . نکته دیگر اینکه پس از جراحی باید سبک زندگی فرد عوض شود  . فرد حدوداً 45 دقیقه تا یک ساعت ورزش کند و غذاهایی که دارای کالری کمتری هستند  مصرف کند . در غیر اینصورت نتایج مورد نظر و رضایت بخش برای بیمار به دست خواهد آمد .

عوارض لیپوماتیک چیست؟

عوارض لیپوماتیک چیست؟

 

درصد آسیب وارد شده به سیستم بده به دلیل امواج بسیار کمتر است

خطر آمبولی شدن بدن بیمار در این روش بسیار کم است

کمترین میزان در و خونریزی

جای زخم و برش در این روش بسیر کمتر است

برگشت مجدد چربی ها در این روش نسبت به روش های دیگر کمتر است.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

مراقبت از زخم و حمام کردن

بیمار بایدسوراخهای کوچک را همیشه تمیز نگه دارد. پس از 48 ساعت اول یک یا دو بار در روز حمام کردن توصیه می شود. پس از شستن دست ها ابتدا باید پوست محل تخلیه چربی را مقداری ماساژ دهد تا به درناژ کمک شود سپس سوراخهای کوچک را به آرامی با آب و صابون شسته و بعد با حوله تمیزی خشک نماید. محل برش را دوباره پانسمان کرده و از پد های جاذب جدید استفاده نماید. هنگامی که به مدت 24 ساعت از محل برش تخلیه نشود، دیگر نیازی به پانسمان کردن و استفاده از پد نمیباشد.

تجویز آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک هایی برای پوشش باکتری های گرم مثبت و گرم منفی به مدت یک هفته تجویز خواهد شد . به بیمار توصیه می شود که اگر نشانه ای از عفونت همچون  تب، ترشحات بودار یا قرمزی کانونی، تورم یا درد در ناحیه درمان شده دید، با پزشک تماس بگیرید.

حالت تهوع

تهوع و استفراغ از جمله عوارضات جانبی هستند که امکان دارد برای یک هفته یا بیشتر بعد از تخلیه چربی اتفاق افتد. تأخیر یا تسریع قاعدگی ماهانه عارضه جانبی هر عملی می تواند باشد.

بی نظمی های قاعدگی

بالا رفتن دما در طول 48 ساعت اول پس از جراحی، نتیجه طبیعی واکنش بدن به ترومای ناشی از تخلیه چربی میباشد.

تورم و التهاب

تورم، التهاب و زخم شدن از عوارضات شایع بعد از جراحی میباشد. برای کاهش ورم و التهاب می توان دو عدد تیلنول هر 4 ساعت تجویز نمود. احساس ناراحتی و زخم زیر پوست تا روز دوم از تخلیه چربی ممکن است افزایش پیدا کند و سپس روزانه بهبود می یابد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 18 =